Jump to content

Recommended Posts

Tutaj niestety już pół roku milczenia w tym poście. Wrzucam kolejne tytuły warte przeczytania.

Po pierwsze- komedia pomyłek w bardzo krzywym zwierciadle i powrót do przeszłości życia, czyli "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza. Mały Józio Kowalski wraca do szkoły podstawowej, na stancję i na rodzinną wieś

Kolejna pozycja to książka, która miała nigdy nie stać się instrukcją postępowania dla rządzących- "1984" George'a Orwella. Opis skrajnej antyutopii i apokalipsy spełnianej już w niektórych krajach, a dodatkowo próbowanej być wdrożonym w Europie przez ustawę ACTA 2 i rozporządzenia podpięte pod nią

Po trzecie- "Świat według Clarksona", czyli seria wysokiej jakości felietonów byłego prowadzącego Top Gear. Trochę śmieszne, trochę straszne, ale przede wszystkiem bezwzględnie szczere w spojrzeniu na świat.

I na zakończenie posta słynny cytat:

Koniec i bomba, a kto czytał ten trąba

22 minuty temu, _ILOVEMAKAPAKA_ napisał:

Ja osobiście polecam książkę o samobójstwie Hannah Baker i o 13 powodach przez, które je popełniła.

Książka Jay Asher pt. "13 powodów"

ja rowniez, serial tez jest super 😜 

Mimo ze nie czytam ksiazek, a jak czytam to tylko lektury i tylko dwie mi sie podobaly. Oskar i Pani Róża to bardzo krotka, ale bardzo ciekawa ksiazka, a Pozłacana rybka jest moze troche grubsza, ale i ta i ta ksiazka jest warta przeczytania.

Nie wiedziałem że jest taki temat o.o W końcu mogę komuś polecić moje ulubione książki ❤️

- Baśniobór - seria składająca się z 5 części, jest to typ baśni czyli spodziewajcie się wróżek I tym podobnym. Pomimo że książka może się wydawać dziecinna, to ma świetną wręcz fabułę I sam jestem zdania że tą akurat serię możnaby czytać bez końca

Bohaterami są tu dzieci - brat I siostra, którzy dowiedzieli się że ich dziadkowie są straznikami tytułowego Baśniobóru, który ma w sobie wiele tajemnic ^^

- Kroniki wardstone - wkraczamy tutaj na poważniejsze typy literatury ^^ cała seria to w sumie 13 części + 3 kontynuacji. Kazda część jest dość upiorna I jak to jest na okładce " Nie czytać po zmroku". Fabuła opowiada natomiast o leworęcznych chłopaku, który ma predyspozycje do zostania stracharzem. Czyli osobom mogącą walczyc z przyslowiowym "mrokiem". Nie będę dalej spoilerowac 😜

- czarna, bezgwiezdna noc - tutaj już zalecialo ksiazkami dla ludzi dojrzałych aka nie dla dzieci. Autorem jest Sam King więc to chyba mówi wszystko :p. Ale jednak - książka opowiada o losach ludzi, ktorzy zabili kogoś przez przypadek, dla korzysci materialnych, lub dlatego, że tak akurat sie ulozylo 

- Góra bezprawia - podobnie jak wyżej - książka niezbyt dla najmłodszych. Opowiada o problemach spowodowanych kopalniami odrywkowymi z perspektywy prawniczki zwolnionej z dużej firmy :c

Wszystko co jest wyżej jest chyba godne polecenia przeze mnie aka nalogowego czytelnika @[email protected]

Edited by Cedish
  • Haha 1

To może teraz Ja - uwielbiam czytać wiedźmina. Ma swój unikalny styl, oraz nie jest nudny. Wszystkie szczegóły postaci są bardzo fajnie napisane i nie wiem co dalej napisać c;

Mi najbardziej podobają się książki lub magazyny o informatyce, można się z nich dowiedzieć ciekawostek lub się czegoś nauczyć. A z książek takich "normalnych" to uwielbiam Harrego Pottera. Po za tym spodobała mi się seria "Kroniki Archeo" Agnieszki Stelmaszyk, którą czytałem rok/dwa lata temu. Po za tym mimo, że mam już prawie 13 lat, dalej czytam czasami książki dla dzieci przypominając sobie czasy jak miałem 5 lat ;). Bardzo spodobała mi się seria "Felix, Net i Nika". Ta seria jest dosyć ciekawa jest realistyczna, z elementami fantastyki, współczesna. Spodobały mi się książki czeskiego autora "Oto jest...". W serii jest wiele książek o różnych miastach np. o Nowym Jorku, Londynie, Paryżu i kilku innych miastach. Ostatnio czytałem książke pt. "Dziewczynka tańcząca z wiatrem", która była u mnie w szkole lekturą. Książka opowiada o dziewczynie, która miała wypadek i trafiła na wózek. Na początku nie widziała sensu życia, lecz z pewną pomocą go znalazła. Natomiast kilka dni temu czytałem "Zemstę" Aleksandra Fredry, również jako lekturę. Spodobała mi się ta komedia, jak zacząłem ją czytać od razu przypomniał mi się "Pan Tadeusz" (Trochę podobna budowa tekstu). Wszystkie tytuły co wymieniłem serdecznie polecam.

Edited by maxi