Jump to content
Sign in to follow this  
Derpa.

Jak napisać dobre podanie?

Recommended Posts

Hellou moje misie pysie, dzisiaj przychodzę do was z poradnikiem dot. rekrutacji. Pewnie niejedno z was chce zostać helperem, modem forum lub mieć po prostu swój udział w rozwoju Crafteda i dołączyć do szeregów ekipy. Jako była administratorka i osoba z komisji rekrutacyjnej mam parę rad dla nowicjuszy. Zapraszam zatem do lektury.~

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Dostosowanie się do wzoru.

To oczywiście podstawa podstaw, jeżeli nie umiecie znaleźć wzoru podania i go wykorzystać to przykro mi - nie macie szans. Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest już szkolona w podstawówce, więc jeżeli ktoś nie nabył jej to warto nadrobić braki. 

!Ważne porady co do tego punktu!
>Jeżeli nie masz wymaganego wieku to spokojnie, nadal jest dla Ciebie nadzieja jednak musisz się wykazać, nie daj się stereotypom, że 12 latek nie może być bystry!

>Brak mikrofonu? Lepiej go zakup, użyj telefonu lub po prostu mikrofonu z laptopa (tak, mają wbudowane), inaczej nie masz żadnych szans.

>Pamiętaj o komendach, jeżeli nie wiesz do czego służy większość to warto się zastanowić nad pisaniem podania. Doszkolenie się zwiększa prawdopodobieństwo przyjęcia!

>Jeżeli chcesz zaimponować możesz dodać więcej komend które znasz. Dzięki temu administracja będzie wiedziała, że nie grasz od dwóch dni i jednak coś umiesz (nie jest to wymagane, minimalna ilość również wystarcza).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Wymagane 5 zdań.

Musisz napisać 5 zdań o sobie i wydaje Ci się to bardzo ciężkie? To co powiesz na maturze gdzie musisz rozprawkę napisać?! Pomyśl nad tym jaki/a jesteś, co lubisz robić, jak trafiłeś/łaś na crafted - na pewno da radę stworzyć z tego tę minimalną ilość. Inaczej trochę ma się sprawa z punktem "Dlaczego mielibyśmy Cię przyjąć", ponieważ tutaj, podobnie jak w liście motywacyjnym, musisz zachwalać się ponad wszelkie łaski Boże. Nie no, żartuję, jeszcze wyjdziesz na narcyza. Gdy chcesz wyjaśnić dlaczego jesteś warty/a przyjęcia do administracji warto być szczerym, niektóre złe cechy mogą wyjść z czasem, tak samo jak ty możesz wyjść z rangi. Nie jesteś cierpliwy? Możesz nadrobić to rozwagą itp. Podkreśl też również ile możesz poświęcić czasu na swoje obowiązki, czy tylko 2 godziny, czy może więcej?  Na serwerze przydaje się również umiejętność szybkiego pisania, radzenia sobie z problemami gdy nie ma wyższych rang i gdy jest dużo osób w ciągu dnia. Jeżeli wszystko z wymienionych potrafisz to powiedz o tym, administracja na pewno lepiej spojrzy na Twoje podanie i będzie bardziej do niego przekonana!

>Ortografia i interpunkcja. Nie rób byków typu "jusz" albo "hyba" bo od razu możesz usunąć podanie. Sama popełniam drobne błędy (przecinki moją miłością) jednak pomimo tego w łatwy sposób rozczytać co piszę, dlatego Ty też musisz o tym pamiętać. Przejrzystość i estetyka to bardzo ważne elementy, nie zastąpią treści, ale ją upiększą. 
>Nie pisz bezsensownych zdań byleby mieć wymagane 5. Nikogo nie interesuje, że lubisz lody czy inne placki. Chcemy poznać Ciebie, Twój charakter i hobby, nie preferencje jedzeniowe.
>Szczerość jest ważna. Nie kłam, że jesteś super mądry/a, same 6 w szkole i IQ większe od Einsteina bo to wyjdzie z czasem. Tak samo jak bycie nieogarniętym dzieckiem. 

3. Rozmowa na ts3

Jeśli przejdziesz etap 1. ,jakim jest podanie, to czeka Cię rozmowa rekrutacyjna. Na pewno się stresujesz, bo nie wiesz co Cię czeka. Dlatego przychodzę z pomocą, drogi nowicjuszu. Na pewno dobrze będzie, jeżeli jesteś już obyty/a z TS3, ponieważ ułatwi to pracę. Sprawdź swój mikrofon parę razy przed rozmową (najlepiej chociaż dzień przed ustalonym terminem!). Podczas rekrutacji najlepiej byś miał/a spokój w domu i dobry internet, ponieważ przez ciągłe wywalanie z TeamSpeak'a będziesz się bardziej stresować. 

>Poczytaj komendy serwera i regulaminy. Na pewno pojawią się jakieś pytania z tego zakresu, a przy okazji będziesz wiedzieć na przyszłość co i jak. Nie musisz znać całości na pamięć, ale jeśli potrafisz to szanuję. 
>Sklep SMS. Warto wiedzieć co się w nim znajduje, chociaż z nazwy. Jeżeli znasz ceny to Pjo na pewno Cię polubi.
>Nie stresuj się, (prawie) wszyscy z administracji przechodzili to samo co ty. Nie daj się złamać i będzie dobrze.
>Nie oszukuj. Jeżeli będziesz czytać odpowiedzi z tabliczek to naprawdę administracja to zauważy. Bądź fair wobec siebie i innych.

Wydaje mi się, że więcej informacji nie mogę wam przekazać. To wszystko może się wydawać trudne, jednak w praktyce nie jest. Jeżeli ktoś ma pytania to śmiało je zadawajcie, postaram się odpowiedzieć na tyle ile będę mogła. :P

Ps. Podobny poradnik napisał Goryl, jednak wydawał mi się niepełny i pełen sprzeczności, więc zrobiłam własną wersję.~

Edited by Derpa.
Zawiodłam się serduszkami. :C
  • Lubię to! 25
  • Super 15

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. By using this site, you agree to our Terms of Use along with Guidelines and Privacy Policy