Jump to content
Forum zostało już włączone, ale prace nie zostały ukończone, dlatego forum jest w okrojonej wersji i niektóre funkcje mogą nie działać (Czatbox, widoczność dodatkowych rang itd.). Pełna funkcjonalność forum wróci niedługo. ×
Forum zostało już włączone, ale prace nie zostały ukończone, dlatego forum jest w okrojonej wersji i niektóre funkcje mogą nie działać (Czatbox, widoczność dodatkowych rang itd.). Pełna funkcjonalność forum wróci niedługo.

Kalendarz - obserwowanie kanału iCalendar


Recommended Posts

Co to takiego iCalendar?

Wikipedia:

Cytat

 

iCalendar to standard dla wymiany informacji kalendarzowych opracowanym przez IETF. Jest on czasami nazywany iCal, od nazwy aplikacji firmy Apple, która jest jedną z implementacji tego standardu.

 

iCalendar pozwala użytkownikom wymieniać między sobą dane kalendarzowe, czyli informacje o terminach (np. datach spotkań – w celu ustalenia pasującego czasu i miejsca) i zadaniach do wykonania – np. przesyłając je za pośrednictwem poczty elektronicznej. Odbiorca wiadomości z danymi iCalendar (za pomocą odpowiedniego programu) może natychmiast łatwo odpowiedzieć – zaakceptować termin lub zaproponować inny.

Możliwe jest także publikowanie na stronach internetowych grafików pracy, rozkładów dnia, agend konferencji czy planów imprez do pobrania dla zainteresowanych planowanym przebiegiem nadchodzących wydarzeń.

 

 

Po co mi to?

Pewnie ktoś się zastanawiał, do czego służy opcjaimage.png.0b281fbd88b3ed2688defe2aa68fa0c8.pngw kalendarzu, na forum, więc opiszę to najprościej jak się da (na przykładzie Kalendarza Google, możecie użyć innego kalendarza, to nie ma znaczenia).

Dzięki iCal, możemy obserwować kalendarz, czyli (w uproszczeniu) wydarzenia z innego kalendarza pojawią się u nas (normalnie magia!).

 

Przykład z naszego forumowego kalendarza

 Nie jest to jakaś ogromna funkcja, ale przykładowo jeśli ktoś nie chce przegapić jakiegoś wydarzenia to może dodać do swojego kalendarza nasz kalendarz. Zrobimy to na przykładzie Kalendarza Google.

 

Krok 1.

Otwieramy kalendarz (http://crafted.pl/calendar/), następnie klikamy koło zębate i prawym przyciskiem myszy na Obserwuj kanał iCalendar, a później Kopiuj adres linku.

 

 

 


image.png.5d6efe6aeed688ddafc8ca8da38dacb8.png
 

 

 

 

Krok 2.

Wchodzimy do ustawień Kalendarza Google (https://calendar.google.com/calendar/r/settings) i wybieramy Dodaj kalendarz oraz Z adresu URL.

 

 

 


image.png.f238f81be562b56189610a80e44751d6.png
 

 

 

 

Krok 3.

Wpisujemy wcześniej skopiowany link i klikamy dodaj kalendarz.

 


image.png.f71e27553a3afa5f0b2a986bf949d95b.png
 

 

 

UWAGA: Synchronizacja nowych wydarzeń nie następuje od razu po publikacji wydarzenia.

 

I gotowe! Dodaliśmy właśnie Craftedowy kalendarz do naszego kalendarza (dzięki temu wydarzenia mamy w swoim kalendarzu, na telefonie itd.).

Mam nadzieję, że taki mały poradnik kogoś zaciekawi i ktoś z niego skorzysta. ?

 

  • Lubię to! 6
  • Super 3
  • Wow 1
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. By using this site, you agree to our Terms of Use along with Guidelines and Privacy Policy