Jump to content
czekmat

[Poradnik] Jak zacząć na FreeBuildzie?

Recommended Posts

Hej! Jako że na forum są już poradniki dotyczące rozpoczęcia rozgrywki na SkyBlocku oraz na ToxicOcean, a poradnik na temat FreeBuilda się jeszcze nie pojawił, to postanowiłem takowy napisać. Wszystkich nowych graczy FreeBuilda zachęcam do przeczytania!

 

   Pierwszym miejscem, do którego musimy się udać po wejściu na tryb FreeBuild jest /fabryka. W tym właśnie miejscu możemy zarobić nasze pierwsze $$, które są nam potrzebne do kupienia działki. W fabryce możemy kopać następujące surowce:

 • Ziemie (0,45$ za jeden blok)
 • Piaskowiec (0,45$ za jeden blok)
 • Drewno (0,60$ za jeden blok)
 • Bruk (0,70$ za jeden blok)
 • Złoto (0,80$ za jeden blok)
 • Obsydian (3,00$ za jeden blok)

 

   Po zarobieniu naszych pierwszych $$ możemy zakupić działkę. Możemy to zrobić za pomocą dwóch komend. Pierwsza z nich, to /d auto. Po wpisaniu tej komendy dostajemy losową działkę, natomiast po wpisaniu drugiej komendy czyli /d zajmij, dostajemy działkę, na której aktualnie stoimy. W przypadku obu komend z konta zostaje nam pobrane 500$.

 

   Skoro jesteśmy już właścicielami naszej działki, to teraz przydałoby się jakoś zagospodarować tą działkę. Potrzebne materiały możemy uzyskać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest kupienie je za pomocą komendy /sklep. Oczywiście przedmioty te możemy zakupić też od graczy za pomocą komendy /wymiana. Ogłoszenie o chęci kupna jakiegoś przedmiotu możemy napisać na czacie albo na forum W TYM DZIALE. Drugim sposobem na uzyskanie interesujących nas materiałów jest zdobycie ich samodzielnie na mapie surowcowej. Aby się tam dostać, musimy wpisać komendę /sur. UWAGA! Na mapie surowcowej możemy zginąć i stracić wszystkie nasze przedmioty oraz punkty doświadczenia. Przemieszczając się po mapie surowcowej należy zachować szczególną ostrożność!

 

   Jeżeli jesteśmy już w posiadaniu przedmiotów potrzebnych nam przedmiotów, możemy przejść do budowy. Ciekawe inspiracje możemy znaleźć w /ikea. Przemierzając ten sklep możemy natrafić na ciekawy wystrój wnętrz, także początkujący budowniczy powinni tam zajrzeć.

 

   Co jednak zrobić jeśli skończą nam się fundusze i będziemy musieli przerwać prace nad naszą działką? W takim wypadku nie musimy wcale wracać do fabryki i tracić czasu na kopanie. Na serwerze istnieje rozbudowana gospodarka, dzięki której fabryka nie jest jedynym wyjściem. Pod komendą /pomoc pieniadze znajdziemy różnorodne przykłady na zarobek. Jednym z najpopularniejszych form zarobku na FreeBuildzie jest handel. Poradnik dotyczący tego jak zrobić swój własny sklep znajduje się TUTAJ.

 

   Kiedy znowu jesteśmy bogaci, możemy pozwolić sobie na różnorakie przyjemności, dzięki którym będziemy się czuć bardziej ekskluzywnie. Nie musimy już przemieszczać się pieszo. Za serwerowe $$ możemy sobie zakupić samochody, motory, helikoptery i samoloty. Nie są to jednak wszystkie pojazdy występujące na serwerze. Istnieje też możliwość posiadania latającej miotły lub czołgu! Niestety można je zakupić jedynie w sklepiku serwerowym. Poradnik dotyczący tego, jak z niego korzystać jest dostępny W TYM MIEJSCU.

 

O wszystkich rzeczach, które mogą być najważniejsze dla początkujących graczy FreeBuilda już napisałem. Na koniec dodam tylko, aby uważać na wszelkiego rodzaju oszustwa. Pamiętajcie o tym, żeby nigdy nie teleportować się do graczy używając komendy /tpa, poniważ mogą oni was przeteleportować na mapę surowcową, podkopać i zabić. Uważajcie też na oszustwa na tabliczkach [Trade]. Jeżeli jakaś tabliczka wydaje wam się podejrzana, to możecie sprawdzić ID tego co sprzedaje dana osoba za pomocą komendy /itemdb. Jeżeli jednak daliście się nabrać, ale jesteście w posiadaniu dowodów na to, że gracz Was oszukał, to możecie napisać skargę W TYM DZIALE, a oszust zostanie ukarany. Mam nadzieję, że poradnik się przydał i życzę wszystkim miłej gry.?

Edited by Chekmat
 • Lubię to! 6
 • Super 1

Share this post


Link to post
Share on other sites


Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. By using this site, you agree to our Terms of Use along with Guidelines and Privacy Policy