Jump to content
3exu

Całe opowiadanie z ukrytych pomieszczeń w muzeum na Skyu

Recommended Posts

Kordy wejścia do muzeum:

x-5 y103 z-17

7417 lat temu Ziemia została zniszczona przez wybuchy na słońcu... Tak przynajmniej uważano do 11106 roku. Okazało się, że Ziemia została zniszczona bronią wywołującą globalne ocieplenie. Temperatura wzrosła z 44°C do 108°C, co spowodowało, że planeta nie była zdatna do życia. Aktualnie mamy 11307 rok. Za 4 dni odbędzie się pierwsza załogowa misja mająca na celu zbadanie powierzchni Ziemi, a także pobranie próbek do dalszych badań. Broń, która zniszczyła Ziemię była obcego pochodzenia, aczkolwiek została aktywowana przez istotę ludzką. W zaledwie 6 dni, różnica temperatur przekroczyła stan krytyczny. W 2 godziny ewakuowano 900 000 ludzi. Po 35 godzinach na Ziemi nie został żaden człowiek. Gatunek ludzki zamieszkuje 43 planety, 23 układy słoneczne oraz 9 galaktyk. Jesteśmy jedną z najbardziej zaawansowanych ras na świecie. Można powiedzieć, że większą technologią dysponuje tylko Erberiarie oraz mieszkańcy Tetry. Dzięki roślinom z planety E16 znajdującej się w układzie Equinnox, jesteśmy w stanie wyleczyć każdą chorobę, a nawet złośliwe nowotwory. Naszym głównym oraz najlepszym sposobem na zarobek jest Galaktyczna Stacja Kosmiczna, w której dziennie przeprowadza się od 21000 do 30000 wymian z innymi rasami. Niestety od kilku tygodni coraz częściej zaczynają znikać bezzałogowe statki dostawcze. Parę dni temu od strony układu Geralda pojawiła się czarna mgła.  Wysłaliśmy w jej stronę 8 zwiadów. Krążą plotki, że za mgłą czają się spustoszyciele pustki. Żywią się oni kryształami arganowymi, które są niezbędne do podtrzymywania życia na niektórych planetach. Między innymi naszej. Ta sama mgła była widoczna w dniu ewakuacji z Ziemi. O samej mgle wiemy niewiele. W sumie tyle, co nic. Co każde 10 sekund pojawia się żółte światło. Wygląda to na pewnego rodzaju czujnik lub radar. Jeden z najstarszych gatunków na Galaktycznej Stacji Kosmicznej opowiada historię o czarnych sześcionogich stworzeniach, które potrafią zawładnąć czyimś umysłem z odległości 700 000 km.
Ofiara takiego ataku wykonuje wszystkie polecenia. Wydawało mi się to nierealne, aczkolwiek później wszystko stało się jasne. Miałem tylko nadzieję, że nie jest za późno. Jak walczyć z czym, czego nie znamy? Jak uciec przed kimś, kogo nie widać? Jak usłyszeć ciszę? A co jeżeli to wszystko dopiero się wydarzy?

• Lubię to! 3
  • Super 2
  • Przykro mi 1

Godzinę temu, 3exu napisał:

Jeżeli byłaś w muzeum, to ma sens^^

Byłam i tak ma sens ^^

• Super 1

przepisales z bledem. bylo tam napisane wydaZy, a nie wydaRZy. -1 bo dropa poprawiala, za obrazem rowniez jest historia, dziekuje za przepisanie jej, ale za obrazem nie przepisales

• Haha 2