Jump to content
Makerowski

[PRZYJĘTE] [Podanie] Makerowski

Recommended Posts

N2n6Pt4.png

Nick: Makerowski

Imię: Kamil
Od kiedy grasz na Crafted.pl?: Początek listopada tego roku (serwer polecił mi znajomy).

Masz mikrofon i TS3?: Tak, jednakże obecnie go nie używam, ponieważ wygodniejszy jest dla mnie Discord (ze względu na łatwą synchronizację komputer-telefon).
Pełniłeś/aś kiedyś podobną funkcję?: 

Tak, kilka. Pierwsza zaczęła się od roli Game Mastera na jednym z najpopularnieszych projektów (w skali ogólnopolskiej) Metin2 w 2014 autorstwa MasterPiro. Około pół roku byłem w Support Teamie (odpowiednik tutejszego Helper'a) na jednym z największych polskich serwerów na platformie Multi Theft Auto autorstwa H5N1 (działa do teraz). Wielokrotnie moderowałem serwery TS3, a nawet prowadziłem własne (głównie dla znajomych i ich potrzeb). W między czasie siedziałem przy tworzeniu serwerów na cele własne w Minecraft, Grand Theft Auto.
Ile poświęciłbyś/abyś dziennie czasu na pełnienie obowiązków Helpera?: 3 godziny (około 30 godzin tygodniowo).
Czy kiedykolwiek byłeś/aś karany na serwerze, forum, TS3 lub Discordzie Crafted.pl (jeśli tak to wyjaśnij okoliczności)?: Nie byłem karany do tej pory.

hQBxMFW.png

Dlaczego mielibyśmy Cię przyjąć (min. 5 rozbudowanych zdań)?:

Wszystko co robię staram się wykonywać dokładnie i skrupulatnie, praca musi wyglądać profesjonalnie i z reguły tego się trzymam. Potrafię bardzo dobrze zarządzać czasem swojej pracy, skutecznie dzieląc obowiązki. W działaniu sugeruję się logiką i praktyką. Jestem stanowczy i do bólu szczery, nie obawiam się opinii na swój temat, a zarazem wyrażam swoje zdanie, gdy znajdzie się taka potrzeba. Miałem i mam styczność z programowaniem (mimo, że nie programuję biegle w żadnym języku), dzięki czemu zrozumienie mechanizmów i skryptów nie stwarza mi problemu. Lubię grafikę komputerową (rastrową i wektorową), robię ją na codzień i uważam, że nawet nieźle mi to wychodzi. Potrafię komunikować się po polsku i angielsku (nie boję się rozmawiać). Dzięki doświadczeniu przy tworzeniu różnego rodzaju serwerów (głównie zajmowałem się projektowaniem mechanizmów rozgrywki i interfejsów) musnąłem nieco temat konfiguracji i utrzymania serwerów TS3 i Discord. Ciągle dążę do samodoskonalenia co widać głównie po tym co robię i potrafię - uważam to za mocną cechę. Ortografia i interpunkcja nie sprawia mi trudności, nawet mogę stwierdzić, że to jedno z moich natręctw (poprawianie innych w mowie i piśmie - tak wiem, wiele osób tego nie lubi). Wydaje mi się, że nadaję się na to stanowisko i mogę mocno wspomóc zespół nie tylko, jeśli chodzi o funkcję Helper'a, ale także w innych obowiązkach, w których pojawią się niedobory.

Qvn1YYD.png

Coś o sobie (min. 5 rozbudowanych zdań):

Pochodzę z południa Polski, na codzień pracuję w agencji reklamowej obsługując głównie sprzedaż internetową (strona internetowa, allegro).  Interesują mnie gry, design i generalnie wszystko co przyjemne dla oka. W działaniu raczej jestem typem samotnika, lubię pracować samodzielnie organizując sobie zadania. Z muzyki lubię trap, future house i wszystko co wpada w ucho (nawet współczesne ikony zagranicznego rock'a), oczywiście przy pracy musi "coś brzęczeć". Poczucie humoru raczej czarne i sarkastyczne, często ludzie tego nie rozumieją. W gry gram od zawsze, kiedyś myślałem, że to uzależnienie od komputera, ale jednak okazało się, że pasja - ilekroć bym nie przerywał, zawsze do tego wracam. Typ z osobowości Dyskutant (ENTP-A), zodiakalny baran.

Przeczytałeś/aś regulaminy?: Tak 
Opisz komendy swoimi słowami (można opisać wszystkie komendy serwera SkyBlock, ale te poniżej są wymagane):

Wymagane:

• /w usun: komenda /w, /wyspa [alias do dawnego /is(land)], wartości "usun" dla tej komendy nie ma, dlatego zachowuje się ona z pominięciem, dokładnie tak jak samo /w.  Aby usunąć w
  • /w zapros nick: wysyła zaproszenie do gracza określonego w wartości "nick" dodając go do drużyny, dając mu również dostęp do integracji w naszą wyspę - poza uprawieniami wyłącznie dla lider na np. /w ustawienia.
  • /w coop nick: działa podobnie do komendy powyżej, dodając gracza do wyspy (już nie drużyny) na okres tymczasowy, dając mu uprawnienia do integracji w wsypę. Dostępna tylko dla graczy z rangą VIP i SVIP.
  • /report: podstawowa komenda do zgłaszania nadużyć przez graczy do administracji.
  • /w wykop nick: wyrzuca gracza z naszej wyspy, bądź do której jesteśmy przypisani.
  • /skup (dokładna informacja): jest to komenda dająca dostęp do podstawowej metody zarobku na serwerze czyli handlu surowcami. Przedstawiona w wersji graficznej umożliwia sprzedaż wybranych przedmiotów po określonej cenie. Domyślnie po kliknięciu kółka myszy sprzedaje wszystko, lecz posiada dodatkowy interfejs, dzięki któremu możemy sprzedać sprecyzowaną ilość sztuk, a nawet konkretną ilość stack'ów.

Dodatkowo:

Mógłbym się oczywiście rozpisywać na wszystkie komendy, które znam, ale uważam, że to nie ma sensu. Wszystkie komendy dostępne są pod /pomoc [np. wyspa, sklep itp.] i można się z nimi zapoznać bez przepisywania, a wypisywanie o komendach administracyjnych/zarządzających nie będąc na danym stanowisku również jest bez sensu, bo mogą być różne plugin'y i aliasy do komend - wszystkiego się trzeba nauczyć. Wiem, że nie mam jakiegoś dużego stażu na serwerze, ale pracuję nad tym, a podanie napisałem, żeby ogłosić swoją kandydaturę. Czas weryfikacji podania traktuję jako możliwość sprawdzenia mnie i zapoznania się ze mną na forum/discord lub w grze.

• Wow 3

Komend mało, a na serwerze nie widuję częstp, aczkolwiek zdania są ładne, a te grafiki lepiej usuń. Pozostaje Neutralny

Edit: Twierdzę, że powinieneś je usunąć, ponieważ nie pasują do tego podania, ale to tylko i wyłącznie moja opinia.

Edited by AdikGaming
  • Lubię to! 1

@AdikGaming

Pracowałem nad nimi, nie wykorzystuję ich do celów komercyjnych i wstawione są, ponieważ uważam, że dobrze odzwierciedlają to co robię i lubię. Dlaczego miałbym je usuwać?

— edit
Komend mało, ponieważ uznałem, że przepisywanie ich nie ma sensu, gdyż w podaniu jest dużo więcej innych wartościowych treści. Natomiast i tak musiałem się zapoznać ze wszystkimi dostępnymi komendami przed rozgrywką na serwerze.

Edited by Makerowski
  • Lubię to! 2

𝗡𝗼 𝗽𝗮𝗻𝗶𝗲...

𝗚𝗿𝗮𝗳𝗶𝗸𝗮𝗺𝗶 𝗺𝗻𝗶𝗲 𝘇𝗮𝘀𝗸𝗼𝗰𝘇𝘆𝗹𝗲𝘀... (+)

𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 10 𝗺𝗼𝗴𝗹 𝗯𝘆𝗰 𝗹𝗲𝗽𝘀𝘇𝘆 𝗻𝗶𝘇 9 :/, 𝗮𝗹𝗲 𝗷𝗲𝘀𝘁 5 𝘇𝗱𝗮𝗻 (+)

𝗪𝗶𝗲𝗸 (+)

𝗡𝗮 𝗧𝗔𝗞

@Makerowski ile średnio robiłeś taka grafikę?

• Lubię to! 1
  • Wow 1

@_In0_ Pracuję na pakiecie Adobe, w tym przypadku był to Photoshop. Grafika taka jak ta jest dość prosta, zamyka się w obrębie kilku opcji mieszania. Czas realizacji to jakieś 30 minut. Ale jeśli chodzi o całokształt grafiki to najwięcej przy nowym projekcie pochłania dobór materiałów - czcionki, gradienty, materiały graficzne (to potrafi zająć nawet 2-3 krotność samego czasu realizacji), a całe „sklejenie” tego dla osoby, która zna środowisko (program) wtedy jest tylko formalnością.
Jeśli w związku z zapytaniem miałbym udzielić jakiejś rady to na pewno jest nią konieczność zapisywania materiałów z wcześniej zrealizowanych projektów graficznych (tych właśnie czcionek, obrobionych zdjęć, gradientów, textur itp.). Bo kiedyś mogą się jeszcze przydać, a ich ew. Odnowienie, zrobienie innych pochłonie kolejny czas.

Nie wiedziałem cię jeszcze ani razu na serwerze, co wiąże się z tym że nie pomagasz -. 
Te grafiki... no niby spoko ale do podania mi jakoś nie pasują. 
Zdania jak najbardziej na 
Komendy no... mogłeś przynajmniej kilka napisac... 
Jestem na Neutral

• Lubię to! 1

@xWhitee Ciężko pojąć mi tok rozumowania z pierwszego zdania, ale wnioskuję, że opiera się on na subiektywnej ocenie.

Co do podania i treści w nim zawartych. Lubię działać nieszablonowo, co nie oznacza, że źle. Chciałem nieco przełamać i wyróżnić akurat swoje podanie, a być może wyznaczyć inny standard.

Edited by Makerowski
  • Lubię to! 1

1 godzinę temu, Makerowski napisał:

Chciałem nieco przełamać i wyróżnić akurat swoje podanie, a być może wyznaczyć inny standard.

Szczerze to wątpię, aby komuś się chciało robić kilka różnych grafik w takim stylu wyłącznie do złożenia podania, więc dosyć wysoko podniosłeś poprzeczkę

Co do samego wyglądu: dodanie grafik nieco ożywiło podanie, nie bawiłeś się czcionkami i kolorami, dzięki czemu całość wygląda schludnie i się wyróżnia

Wiek i doświadczenie na duży +

Podejście do napisania podania również zapunktowało. W punkcie 9. umiałeś jednocześnie dużo napisać i nie "lać wody". W punkcie 10. już nieco mniej, ale też dobrze. Też lubię czarny humor 

Nie wiem, jak wygląda sprawa z aktywnością na trybie (bo nie gram tam codziennie), więc nie będę brał tego pod uwagę

Jedyne czego bym się doczepił to mała ilość komend i staż, ale jesteś tego świadom i rozumiem powody. Warto byłoby nieco lepiej "wyczuć" forum i wykazać się wstępną aktywnością na nim, aby zdanie graczy było przychylniejsze 👍 

Moim zdaniem nadajesz się na to stanowisko

• Lubię to! 1

@Calif

W podaniu zaznaczyłem, że cały czas się rozwijam i ten temat jest po to żeby mnie sprawdzić - bądź uświadomić o moim istnieniu i zamiarach. Spełniłem wszystkie wymagania do założenia tego wątku, reszta to kwestia czasu.

• Lubię to! 1

5 godzin temu, _In0_ napisał:

𝗡𝗼 𝗽𝗮𝗻𝗶𝗲...

𝗚𝗿𝗮𝗳𝗶𝗸𝗮𝗺𝗶 𝗺𝗻𝗶𝗲 𝘇𝗮𝘀𝗸𝗼𝗰𝘇𝘆𝗹𝗲𝘀... (+)

𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 10 𝗺𝗼𝗴𝗹 𝗯𝘆𝗰 𝗹𝗲𝗽𝘀𝘇𝘆 𝗻𝗶𝘇 9 :/, 𝗮𝗹𝗲 𝗷𝗲𝘀𝘁 5 𝘇𝗱𝗮𝗻 (+)

𝗪𝗶𝗲𝗸 (+)

𝗡𝗮 𝗧𝗔𝗞

@Makerowski ile średnio robiłeś taka grafikę?

Czy ja się przewidziałam? Ty... Ty jesteś pod czyimś podaniem na tak? Gratulacje! _In0_ has level up. (oczywiście nie odbierz tego źle ;)) 

Edited by WhiteCatGirl
  • Super 1
  • Haha 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. By using this site, you agree to our Terms of Use along with Guidelines and Privacy Policy