Jump to content
wxsnia

[Poradnik] Jak wejść na crafted.pl

Recommended Posts

Witam wszystkich nowych graczy!

Poradnik ten powstał specjalnie dla graczy nowych, którzy niestety nie wiedzą, jak dostać się na nasz serwer.

1. Na początku musimy oczywiście otworzyć grę Minecraft. Wybieramy wersję od 1.12.2 do 1.15.2 (więcej o wersjach gry później).

Będąc już w menu gry, klikasz opcję ''Tryb wieloosobowy'' [zdj. poniżej]

Spoiler

image.png.90075f5c143f35218b1853b7cd8ad271.png

2. Następnym krokiem, jest dodanie crafted.pl do listy naszych serwerów. Aby to zrobić, Musisz na samym dole znaleźć przycisk ''Dodaj serwer'' i kliknąć go.

Spoiler

image.png.35c4166a8a319e436eac833413163900.png

3. Po wybraniu tej opcji, zauważysz panel z polami do wypełnienia. Nas interesują tylko dwa z nich- oznaczone na ilustracji poniżej liczbami.

1) W polu pierwszym wpisujemy IP serwera: crafted.pl

2) Po podaniu IP klikamy oznaczony dwójką przycisk ''Gotowe''

Spoiler

image.thumb.png.9feb94435352e8310200a40dcdcdf7b6.png

4. Po wykonaniu powyższych czynności, automatycznie wracamy do listy serwerów. Pewnie zauważyłeś(aś), że pojawił się crafted.pl. Najeżdżamy na pole myszką i klikamy duży trójkąt na ikonie serwera [wizualizacja poniżej].

Spoiler

image.png.3aee13b1555916be8762b0c8e498f00c.png

5. Teraz jesteś już na hubie. By grać na serwerze musisz się zarejestrować. Używasz do tego komendy /rejestruj hasło hasło

(hasło wymyślasz sam i wpisujesz je dwa razy takie samo ) Poniżej przedstawiam przykładowo napisaną komendę (wymyśl sobie nieco kreatywniejsze hasło )

Spoiler

image.png.7d567c698c1680befc5f5cd367b2771d.png

6. Jesteś już zarejestrowany! Jeżeli serwer wymagał będzie od Ciebie zalogowania się, użyj komendy /zaloguj hasło 

(hasło oczywiście takie samo jak wpisałeś przy rejestracji). 

Jeżeli jesteś posiadaczem minecraft premium (oryginalnego minecrafta kupowanego na stronie minecraft.net) możesz wpisać komendę /premium dwa razy i wyjść i wejść z powrotem na serwer. Jeśli jednak nie posiadasz konta premium NIE używasz tej komendy.

7. By wejść na dany tryb używasz kompasu, który masz w ekwipunku, lub klikasz na dowolny armor stand znajdujący się na hubie:

Spoiler

image.png.06d66eed802aced95e13f2b8c575d991.png

image.png.d4d156f5ac8aed9734d8fdc541c2aa1b.png

Są to dwa sposoby dostania się na dany tryb.

8. Teraz, skoro już jesteś na serwerze oraz jesteś zalogowany, jedyne co Ci zostało do zrobienia, to wybór trybu [patrz powyżej] i rozpoczęcie gry!

Wypiszę Ci poniżej, na jakich wersjach najlepiej grać na danym trybie:

• Lucky SkyBlock ( 1.12.2)
  • Lucky ToxicOcean (1.12.2)
  • FreeBuild ( 1.12.2)
  • Creative ( 1.12.2)
  • Survival Extreme (1.14.4) 
  • Survival Extreme (1.15.2) 

Grając na wymaganej wersji doświadczysz lepszej rozgrywki oraz unikniesz dodatkowych błędów/bugów.

Każdy tryb polega na czymś innym i jest wyjątkowy na swój sposób. Obecna w danym momencie administracja trybów pomoże Ci, gdybyś miał pytania co do rozgrywki i komend. 

Pamiętaj o przeczytaniu regulaminu!

Polecam także przejrzeć inne poradniki w tym dziale, gdyż zawierają informacje zarówno o początkach, jak i bardziej skomplikowanych części gry.

Gdybyś miał wątpliwości lub pytania, napisz prywatną wiadomość do mnie, chętnie odpowiem.

Pozdrawiam wxsnia ❤️ 

Edited by wxsnia
  • Lubię to! 1
  • Super 9

Gracze prędzej wejdą na serwer niż na stronę internetowa serwera 

Prędzej przydałoby sie cos na serwerze jak dostać sie na forum itd

• Lubię to! 2
  • Wow 1

Nie wiem czy to ja coś źle robię ale mi się wydaje że ja mam zupełnie inne menu i nie pozwala mi kliknąć opcji "tryb wieloosobowy" co w takiej sytuacji robić?

nie chce być nachalna ale bardzo proszę pomóż. 

W dniu 3.04.2020 o 16:00, Zululu2008 napisał:

Nie wiem czy to ja coś źle robię ale mi się wydaje że ja mam zupełnie inne menu i nie pozwala mi kliknąć opcji "tryb wieloosobowy" co w takiej sytuacji robić?

nie chce być nachalna ale bardzo proszę pomóż. 

Ja osobiście gram na Javie, dlatego też screeny są z właśnie tej wersji. Możliwe, że masz launcher non-premium lub gracz na urządzeniu mobilnym. Niestety jeśli tak jest, nie ma możliwości dołączenia na crafteda. ( pocket edition nie obsługuje wielu serwerów)

5 godzin temu, Polski_Chrzan napisał:

Fajny poradnik ale tak na przyszlosc sv 1.14 dziala tez jak sie wejdzie na wersje 1.15 ;)

Działać działa, bardziej chodziło mi o zalecaną wersję. Postaram się poprawić, żeby było jaśniej wyjaśnione❤️

Poradnik Krótki, schludny i treściwy - widać twój czas i siły poświęcone tej pracy.

Gratulacje 😍!

Edited by LarryWheel
  • Super 1

Naprawdę bardzo przydatny i dobrze napisany poradnik, początkujących może sporo nauczyć😊

A widziałem osobe która gra na poket edytion ale za poradnik szacun

Serio? Może jeszcze poradnik ją włączyć komputer xD.

Nie, żeby coś, ale wejście na serwer, to dość nietrudne zadanie.

Edited by CafeKaskada

Emmm a nie da się wejść na Minecraft Extreme na innej  wersji Minecrafta nIe?

a mi wyświetla się żę nie dozwolone hasło ALBO ŻE JEST ZA KRUTKI LUB ZA DŁUGIE

Edited by poranamisiayt

4 godziny temu, poranamisiayt napisał:

a mi wyświetla się żę nie dozwolone hasło

bo może masz wulgarne hasło albo obrażające innego gracza

• Zły 1