Jump to content

[Propozycja] Koniec z p2w

Recommended Posts

1. Twój nick: Magirok
2. Nazwa propozycji: Koniec z p2w
3. Opis: Proponuję nie sprzedawanie w sklepiku przedmiotów, które dają graczom przewagę nad innymi oraz przestrzeganie EULA Mojangu.
Sprzedawać można przedmioty kosmetyczne.
4. Dlaczego akurat to: Bo nie wszyscy chcą wydawać kasę, a ci co ją wydają są na serwie mają znaczną przewagę.
Na przedmiotach kosmetycznych można też utrzymać serwer. Poza tym ciekawi mnie co napiszą ludzie w komentarzach. Jesteście za czy przeciw?

P2W występuje na większości serwerów. Powiedz mi jedną rzecz - kto w tych czasach przestrzega EULI? Czy istnieją takie serwery bez sklepiku serwerowego? Jeżeli tak, podaj przynajmniej 10 przykładów znanych serwerów Minecraft przestrzegających EULE.

Neutral

Edited by Cantare_

Na NIE serwer z czegoś musi się utrzymać a sprzedając kosmetyczne rzeczy będzie zarabiał mniej. Poza tym ruletki mystery boksy i rangi możesz kupić od graczy. Tj. osoba wyżej napisała prawie każdy serw ma sklepik bo płacą miesięczną opłatę za utrzymanie serwera (chyba że mają swój komputer ale wtedy płacą za części i prąd) oraz forum.

• Lubię to! 1
36 minut temu, Jablonek napisał:

Na NIE serwer z czegoś musi się utrzymać a sprzedając kosmetyczne rzeczy będzie zarabiał mniej. Poza tym ruletki mystery boksy i rangi możesz kupić od graczy. Tj. osoba wyżej napisała prawie każdy serw ma sklepik bo płacą miesięczną opłatę za utrzymanie serwera (chyba że mają swój komputer ale wtedy płacą za części i prąd) oraz forum.

znam się trochę na tym - wynajęcie dobrego serwa kosztuje ok. 140 zł miesięcznie.

11 godzin temu, Cantare_ napisał:

P2W występuje na większości serwerów. Powiedz mi jedną rzecz - kto w tych czasach przestrzega EULI? Czy istnieją takie serwery bez sklepiku serwerowego? Jeżeli tak, podaj przynajmniej 10 przykładów znanych serwerów Minecraft przestrzegających EULE.

Neutral

co do serwera nie-p2w to zerknij sobie na serwer, którego nazwa zaczyna się na H. myślę, że wystarczy

2 minuty temu, Ray napisał:

znam się trochę na tym - wynajęcie dobrego serwa kosztuje ok. 140 zł miesięcznie.

O tym mówie muszą za to płacić Za forum i sklepik też płacą.

46 minut temu, Jablonek napisał:

O tym mówie muszą za to płacić Za forum i sklepik też płacą.

Gościu, na jakim serwie ty grasz?

Co chwilę na czacie pokazuje się "Gracz X kupił rzecz Y w sklepiku. Może ty też dasz nam swoją kasę?" czy jakoś tak.

Pododawaj ceny tych rzeczy i zobaczymy, po jakim czasie wyjdzie ci te 140, w porywach 280 zł.

Potem pomnóż to przez liczbę serwerów.

1 godzinę temu, Ray napisał:

co do serwera nie-p2w to zerknij sobie na serwer, którego nazwa zaczyna się na H. myślę, że wystarczy

Hypixel? Również tam posiadasz pay2win - możesz wybrać mapę gdy kupisz odpowiednią rangę (możesz już mieć ją ogarniętą, że wiesz co i jak)

Aby nie było pay2win, nie powinno być sklepiku po prostu - a kto w dzisiejszych czasach nie leci na pieniądze?

Informacje o zakupie przedmiotu x przez gracza y to sobie może być, sam poprowadź serwer i zdołaj się utrzymać przez przynajmniej dwa lata..

To ja może napiszę że crafted nie jest p2w tylko p2p (pay to progress) co do propozycji jestem na tak i nie, dlaczego? Na tak, ponieważ może nie ma przedmiotu który daje bezpośrednio przewagę, ale robią to pośrednio (np. vip > kit klucz vip > spodnie anioła, które już dają przewagę). Na nie, ponieważ który serwer w tych czasach przestrzega EULI i nie ma elementów pay to progress niż jakiś serwerek jakiegoś youtubera 750k subów na którym nikt nie gra? Ekhem, no właśnie, dlatego podsumowując przydałoby się jednak jestem na Neutral.

W dniu 2.02.2021 o 08:52, Ray napisał:

ten popularny serwer? Też jest p2w

na nie

• 3 weeks later...

Na nie! serwer musi się utrzymać, a do tego potrzeba pieniędzy, co do przewagi nie jest zbyt wielka.

Kupuje czasem rangę w sklepiku ale co ci daje że masz latanie, skoro można się podbudować, przepalanie komendą jak masz piec a drewno lub węgiel mega łatwo zdobyć, komenda na jedzenie skoro jedzenie masz w zestawie gracza i z farmy, podręczny ender chest skoro na spawnie masz ender chesta.

Ale w sumie może dać przewagę, ale wtedy trzeba bardzo masowo kupować te rzeczy, żeby cos ciekawego dostać z ruletek to z jakies 10-15 ich trzeba kupić, ale kto na to pieniądze ma?

To nie p2w tylko p2p, kiedy np. pjo otrzymuje te pieniądze płaci za serwer, forum itp. 

Edited by Izabela2011
  • 2 weeks later...
W dniu 23.02.2021 o 19:59, INQIZZO napisał:

na tak, i o ile rangi mogą zostać, bo to część pluginu, to sprzedawanie przedmiotów jest niezgodne z eulą

xD jak nie pieniędze to serwera by nie bylo xdd

Po to to jest xd. Po to są przedmioty w sklepiku do kupna, aby je kupić. Logicznym jest to, że da Ci coś "przewagę" po zakupie, jednak wszystkie rzeczy z ruletek, etc. można zdobyć bez kupowania ich. Ktoś wyda pieniądze to dostaje, logiczne. Na nie.