Jump to content

Portfollio Budowli

Wiktorr_
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Postanowiłem zrobić wątek, w którym mógłbym umieszczać swoje budowle,

prace i projekty. Już dzisiaj przychodzę z pierwszym!

Park W Kuli

Nazywam to parkiem w kuli, cała budowla to szklana kula, w której znajduje się m.in jeziorko

drzewo, farma, ogród i ruiny.

Dziękuję za udzielenie główek swoich skinów do budowli dla:

@shizunea, @Rev, @Kacperrr_, @SmacznaKaczka, @Nexao i @Yetf

(Ze względu na limity dołączania zdjęć do budowli, prace zostały wrzucone na imgur.com)

>> KLIK <<

Edited by Wiktorr_
  • Lubię to! 1
  • Super 2
  • Wow 1

• Wiktorr_ changed the title to Portfollio Budowli

Cmenatarz Gwiazd

Cmentarz z 6 nagrobkami i kapliczką. Na tablicach nagrobków zostały zapisane imiona i naziwska osób,

które bardzo dużo znaczą/znaczyły w moim życiu. Dodatkowo zapisana jest ich prawdziwa

data urodzin oraz śmierci. Spokój dla nich 🕯️🕯️🕯️!

(Ze względu na limity dołączania zdjęć do budowli, prace zostały wrzucone na imgur.com)

>> KLIK <<

• Przykro mi 1

Domek Grzybowy

Mini domek grzybowy, z ogniskiem.

>> KLIK <<

Teren

Coś w czym nie jestem dobry, czyli tereny. Tutaj małe wzgórze, na które wchodzi pan Kaczek ;P.

>> KLIK <<

Ozdoba Restauracji

Na szybko pomysł na wykończenie restauracji w środku. 

>> KLIK <<

Edited by Wiktorr_

Zaczynając od 1 budowli "Park  w kuli":
Wszystko jest strasznie porozrzucane i chociaż jest strasznie dużo elementów, to są one strasznie małe i cała budowla jest według mnie zbyt "pusta". Nic nie wygląda naturalnie, zaczynając od drzewa, idąc po mech na trzcinie - co wygląda okropnie. Jeśli to jest park, powinno być według mnie więcej drzew, najlepiej lekko różniących się od siebie. Niepotrzebnie również według mnie jest to posadzone zborze oraz porozrzucane gdzieniegdzie dywany i banery na liściach. Podsumowując, cała praca nie podoba mi się. 

Mini wioska grzybowa:
Taak samo jak w przypadku pierwszej budowli - jest zbyt pusto, można byłoby dodać więcej różnego rodzaju detali. Grzyby mogłyby być większe i zrobione bardziej w stylu Fantasy. Przechodząc do domków, są one według mnie zbyt małe, nawet jak na "mini wioskę" - chociaż taki mógł być twój zamysł. Do budowy ich mogłeś użyć różnego rodzaju bloków i zbudować je bardziej customowe, ponieważ teraz przypominają mi bardziej na te, wygenerowane przez minecraft za pomocą mączki kostnej. Interior domku, również nie robi dużego wrażenia i mogłeś się przy nim bardziej postarać dodając więcej własnych elementów fantasy. Co do tła budowli, mogłeś również zrobić je lepiej, zbudować jakieś większe góry, las z customowych drzew lub coś w tym stylu.

Teren Wiktora
Robiąc teren nie używa się tylko brushy z worldedita, a też wiele różnego rodzaju pluginów, czego nie widać w twoim projekcie. Budując teren, lepiej jest zbudować coś lepszego niż zwykłe, nudne równiny.  Drzewa - zwykłe postawione sadzonki i użyta mączka kostna, czasami warto dla efektu całej pracy poświęcić więcej niż 5 minut i zbudować większe, piękne customowe drzewo, jeśli nie umiesz w internecie znajdziesz dużo poradników na ten temat. :D Kolorystyka również leży, mogłeś użyć gradientu kilku bloków podobnych kolorów, zamiast 3 randomowo ułożone bloki ziemi. Trzcina z mchem na górze... lepiej byłoby już użyć nici, czy barrier blocków, chociaż do tej budowli i w tym miejscu w ogóle ona nie pasuje. Wszystkie te elementy znowu są porozrzucane wszędzie bezsensu po całej budowli. 

Ostatniej budowli nie będę komentował, ponieważ musiałbym znów się powtarzać. Ćwicz jeszcze więcej i więcej, a z czasem będzie wychodzić Ci to coraz lepiej. Naucz się używać większej ilości pluginów pomocnych w budowaniu i układania różnej kompozycji bloków. Popracuj jeszcze trochę nad tymi wszystkimi opisanymi przeze mnie rzeczami, trzymam kciuki, aby następne budowle były coraz lepsze! :D 
Miłego dnia
~imagoo 

Generalnie budowle są bardzo fajne i podobają mi się, ale mam kilka uwag do nich:

- "Teren", napisałeś, że nie jesteś w nich dobry, rozumiem, nie zmienia to faktu, że jest to pusty teren, można było dodać coś więcej dalej od ścieżki i dodać więcej urozmaicenia niż losowe bloki. Fajnie byłoby coś pomalować np. goPaintem, który zdecydowanie dodał by do terenu trochę kreatywności i profesjonalizmu. Bardzo chciałbym zobaczyć inny teren w twoim wykonaniu ^^

- To samo co wyżej, pustota, tyczy się małej wioski i cmentarza, ale i tak jest lepiej niż w terenie.

Park w kuli bardzo mi się podoba, jest kilka rzeczy do poprawy, ale już nie będę się czepiał, budowanie ma opierać się przecież głównie na dobrej zabawie :peepothink:

Czekam na więcej budowli! :peepohappy:

• Super 1

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Park w Kuli.
Park jest bardzo jednolity poukładany oraz pusty co czyni go nudnym do odwiedzania.
Cmentarz Gwiazd.
bardzo słabe wykonanie.
Mini Wioska Grzybowa.
wioska jak wioska nie przyciąga dużo uwagi jak w nazwie jest mała 
nic wielkiego aczkolwiek fajny pomysł.
Teren
miernego wykonania nie ma na nim nic ciekawego 
restauracja 
skromna nawet ładna mało detali

Edited by KhaiN_721
  • Super 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. By using this site, you agree to our Terms of Use along with Guidelines and Privacy Policy